Uzun Saçlı Erkekler için Saç Şekillendirmesi Nasıl Yapılmalıdır?

Uzun saçlı erkeklerde bir çok saç yapısı mevcuttur. Bunların en geneli  düz saç modelidir. Düz saçlı olanlar erkekler genellikle saçlarını arkadan toplamayı tercih etmektedir. Toplu haldeyken saçlarının yan kısımlarını yani kulak arkası hizasını açmayı tercih etmektedir. Buda iyi bir görüntüye olmamaktadır. Uzun saçlı kişilerin yapması gereken en önemli şey eğer ense tüyleri fazla ise öncelikle bunları aldırarak hareket etmeleri gerekmektedir. Bunun nedeni ense tüyleri uzunken nasıl şekil verirseniz verin arka taraftan bakıldığında çirkin bir görüntü olmaktadır sanki taranmamış gibi. Yani uzun saçlıyken bile pis bir görüntüye sahip olacaktır. Ense ve yan kısımlar temiz olduğu halinde şekillendirici ürünlerle güzel bir görüntüye sahip olabilirler.

Saçlarının ıslak gözükmesini isteyen uzun saçlı beylerin jöle’den çok tercih etmeleri gereken saç şekillendirici ürünler köpükler olmalıdır. Bunun nedeni uzun saçlı kişilerde saç dökülme sorunu fazla olduğundan saçların hava alması gerekmektedir. Jöle saçları birleştirip sertlik kazandıracağından saçların hava alması zorlaşacaktır buda saçların fazla dökülmesine neden olacaktır.

Yapmamanız gereken başka birşey ise kişilerin en çok yaptığı hata saçlarını ıslak bırakmalarıdır. Saçlarınızı ıslak bırakmamanız gerekmektedir bunun nedeni saçta hassaslık yaratmasıdır. Özellikle saç derisi hassas olduğu için saçlarıyla oynadıkları zaman saç dipleri acıcaktır bunun nedeni bahsettiğimiz saçları ıslak bırakmadan dolayıdır.

Çok kıvırcık ve uzun saçlı kişilerde muhafaza etmeleri zor olduğu için ürünleri alırken en üst seviye ürünleri almaları gerekmektedir buda ufak bir bilgidir.

2013-erkek-saç-modelli-uzun-düz

erkek-uzun-sac-modelli

Bir önceki yazımız olan Erkekler için Yüzün Sert Görünmesini Sağlayan Saç Modeli başlıklı makalemizde dik saç modeli, nasıl ve sert bakış hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:erkek uzun sa modelleri,erkek uzun saç modelleri nasıl yapılır,erkek uzun saç şekillendirme,uzun erkek saç modelleri nasıl yapılır,uzun saç modelleri erkek yapımı,erkek sa nasl ekilendirilir,erkek uzun saç toplama,erkek saç toplama teknikleri,salara acil dzeltme ekil verme toplama modelerri,erkek uzun saç toplama modelleri
Yorumlar

İsim Gerekli:

Yorumunuz Gerekli: