Kadınlar için Yüz Şekline Göre Bere Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Soğuk havalarda bizi soğuktan koruyan berelerimiz bayanlar için çok güzel aksesuarlardır. Yani hem soğuktan korunmak için hemde şık gözükmek için bereleri kullanabilirsiniz. Fakat bu bereleri yüz şeklinize göre seçmeli ona göre takmalısınız. Eğer yüz şeklinize uymayan bir bere modeli kullanıyorsanız bu sizi daha çirkin göstericektir. Sadece yüz şekline göre değil giyceğinize kıyafete görede berenize seçmelisiniz bu çok önemli bir noktadır.

Kalp yüz şeklindeki yani sivri çeneli , üçgen suratlı kişiler bere seçiminde rahat olabilirler. Her modeli kullanabilirler sadece alnınızı vurgulayan bere modellerinden uzak durmanız gerekmektedir. Kalp yüzlü kişi demek açıkçası çene kısmı dar alın kısmı geniş olan kişilere denilmektedir. Geniş siperli berelerdende uzak durmanız gerekmektedir bu tip yüz şekliniz var ise. Örnek olarak kalp yüz şekli olan bayanlar için kulak kısımı aşşağıya kadar sarkık olan bere modelleri gayet şık duracaktır.

beyaz-bere-bayan-uzun-kulak

Yuvarlar yüzlü kişiler yüzünüze biraz daha uzunluk kazandıracak üst kısmı yüksek bereleri tercih etmesi gerekmektedir. Bunlara örnek olarak kafamızı uzun gösterecek üst kısmı uzun bereler tercih etmeliyiz yani bere kafanıza tam oturmamış olması gerekmektedir.

orgu-bayan-bere-modelleri-uzun

Bir diğer yüz şeklide dikdörtgen yüz şekli modelidir. Dikdörtgen yüzlü kişiler uzun yüze sahip kişilerdir bu kişiler bere seçimlerinde geniş siperli olarak bere tercihini yapmalıdırlar. Yüzünü uzun gösterecek yani tepesi yüksek modellerden kaçınmalıdır bu kişiler.

bayan-düz-bere-modeli

Eğer oval yüz hattına sahipseniz kendinizi şanslı hissetmelisiniz bunun nedeni neredeyse bütün modelli berelere yüzünüze uyum sağlıyacaktır. Tek dikkat etmeniz gerken kısım giydiklerinize uygun bir bere modeli seçmenizdir.

atki-bere-modelleri-örgü

Kare yüz şekli olan kişiler kısa ve çene kısmı geniş yüz şeklidir. Bere seçerken kesinlikle yüz hatlarını yumuşatacak modelleri  seçmeniz gerekmektedir. Keçe şapkalar bunlara örnek olabilir.

bere-kare-yüzler-için-bayan

Bir önceki yazımız olan Gelin Makyajı Yaparken Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır başlıklı makalemizde beyaz gelinlik, fiyat ve gelin saçı hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:yüz şekline göre bere modelleri,yüz tipine göre bere
Bu yazı 4181 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri