Opak Çorap Modelleri

Teni göstermeyen, kalın ve genelde koyu renk çoraplara opak çorap denir. Kalın olması nedeniyle en çok kış aylarında kullanılır bu çoraplar. Ve yine kalın olması, sıcak tutması özelliğiyle kış aylarında mini etekle de kullanılabilir. Her ne kadar klasik opak çoraplar kalın ve koyun renkli olsa da günümüzde yaz ayları için biraz daha inceltilmiş ancak yine teni göstermeyen ve renk seçeneği genişletilmiş opak çorap modelleri de bulunmaktadır. Mini eteklerle kullanılabildiği gibi şortlarla, tuniklerle, uzun gömleklerle de opak çorap kullanılabilmektedir. Model olarak düz modeller çok kullanılmaktadır.

Düz modeller arasında en başta siyah renk gelse de pembe, mavi, mor, kırmızı, yeşil, sarı ve daha birçok renkte opak çorap günümüzde artık her yerde bulunmaktadır. Baklava dilimi modelinde opak çoraplar oldukça yaygın kullanılır. Dantel detaylı, benekli, leopar desenli, kenarı işlemeli opak çorap modelleri de modada yerini almıştır. Kadınlar için kombin oluştururken en önemli şey uyum sağlamaktır. Opak çorap kullanırken de uyum sağlamak çok önemlidir. Özellikle ayakkabının çoraba uygun renkte olması gerekir. Hatta siyah opak çorap kullanılacaksa ayakkabının da çorabın tonunda siyah olması gerekir. Aksi taktirde ayakkabı bayan boyunu kesecektir. Bu da daha kısa bacak boyuna sahip gibi görünmeye neden olacaktır. Romantik bayanların en çok tercih ettiği dantel modelli opak çoraplar ise mini etekle kombin edilerek çok şık bir görüntü elde edilebilir.

opak-çorap-modelleri-kırmızı

opek-çorap-modelleri-arkadan-bağlamalı

opek-çorap-modelleri-mavi

opek-çorap-modelleri-renkli

Bir önceki yazımız olan Gelin Çiçeği Modelleri başlıklı makalemizde gelin buket modelleri, gelin buketleri ve gelin çiçeği modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 1417 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri