Kilolu Bayanlar Mayo veya Bikini Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Yaz aylarına yaklaştığımız bu aylarda bayanların en çok zorlandığı şeylerden biri bikini ve mayo seçimidir. Mayo ve bikini seçimleri zayıf , fit vucutlu bayanlarda pek sıkıntı çıkarmamaktadır fakat kilolu bayanlar bu seçimlerini özenle yapmaları gerekmektedir. İnsan kendisiyle nekadar barışık olursa olsun yinede kilolarını kendisine problem yapar ve buda kendisini iyi hissetmemesine neden olur. Bu konumuzda kilolu kadınlar için mayo ve bikini seçiminde dikkat etmesi gereken kısımları anlatcam.

Kilolu bayanlar hem bikini giyebilirler hemde mayo giyebilirler ama bunları seçerken dikkat etmesi gereken en önemli nokta kendi vucutlarını tanımalarıdır. Bunun için önce bayanların ayna karşısına geçip vucutlarındaki beğendikleri ve beğenmedikleri yerleri ayrı ayrı belirlemeleri gerekmektedir. Bunun nedeni bikini ve mayo seçimini ona göre yapmaları gerekmektedir. Yani güzel bölgeleri  , beğendikleri bölgeleri ortaya çıkartıp beğenmedikleri bölgeleri arka plana atmaları gerekmektedir. Mayo ve bikini seçimi için bu ayrımı yapmanız gerekmektedirki yazın mayomu giyceksiniz  yoksa bikinimi giyceksiniz buna karar verebilirsiniz.

Mayolarda omuzları dar bayanların tek omuzlu mayoları tercih etmeleri gerekmektedir. Eğer karın bölgeleriniz çok geniş ise drapelerle bunu saklıyabilirsiniz. Burda en önemli kural çok ince kumaşlı mayoları tercih etmemeniz gerekmektedir. İçinde astar olan mayoları tercih etmeniz önerilir çünki astar vucudunuzu sıkıcağı için vucudun daha hoş ve zayıf gözükmesine yardımcı olucaktır.

mayo-bikini-kilolu-bayan-tek-omuz

Bikini seçimlerinde ise eğer kalçanız büyük ise küçük bir alt giymeniz çok daha uygun olucaktır. Bikinin alt kısmını nekadar geniş tutarsanız kalçanız okadar büyük gözükecektir vede dikkatleri kalçaya çekicektir. Bu yüzden bikini giycek kilolu bayanlar alt tarafı ufak bikini tercih etmelidirler.

kilolu_sisko_mayo-bayan

Giyilecek renkler ile ilgili konuşmamız gerekirse herhangibir renk sınırlaması yoktur istediğiniz rengi giyebilirsiniz sadece nereye dikkat çekmek istiyorsanız ona göre renk ve desen seçmelisiniz. Eğer göğsünüz büyükse alt tarafa dikkat çekmek isterseniz alt tarafı daha renkli , desenli giyip üst tarafı düz koyu renk tercih edebilirsiniz. Tamamen öne çıkarma ve gizleme stratejisi ile bu yazı daha iyi geçirebilirsiniz.

Victorias-Secret-2013-bikini-modelli

Bir önceki yazımız olan Genç Kızlar için Giyim Önerileri Nelerdir? başlıklı makalemizde 2013 moda, damgasını vuran kıyafetler ve genç kız giyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:kilolu bayanlar için bikini modelleri,kilolu bayanlar için mayo modelleri,kilolu bayanlar nasıl mayo giymeli,kilolu bayanlara mayo modelleri,kilolu bayanlar,kilolu bayanlar nasıl bikini giymeli,kilolu bayanlara bikini modelleri,kilolu bayanlar için bikini,kilolu kadınlar nasıl mayo giymeli,kilolu bayanlar için mayo bikini
Bu yazı 5319 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Hilal dedi ki:

    Benim için çok yararlı bir konu teşekkürler.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri