Kış Aylarına En Uygun Renkler

Giyim eşyalarının renk seçiminde kişisel tercihler ön planda olabileceği gibi aynı zamanda her yıl değişen tarzları ile ön plana çıkan kıyafetlerin renklerinde de genel olarak bazı renklerin alt tonları arasında değişmeler yaşanabiliyor. Daha çok gri, siyah ve kahverengi renklerinin hakim olduğu kış mevsimi renklerinde bu tercihleri belirleyen en önemli noktalar kışın güneşten alınacak olan sıcaklığın tam olarak hissedilmesini sağlamaktır. Bu tür renklerin kışa uyumlu renk olarak adlandırılması konusunda kafa karışıklığı yaşayan kişiler yaz aylarında tercih edilen açık renkli kıyafetleri dikkate alarak seçimlerinin ne kadar mantığa uygun olduğunu da test etmiş olurlar.

picmonkey-collage

Kış Renkleri Mevsimle de Uyum Sağlıyor!

Koyu renge sahip olan kumaşlar ve bunların alt tonlarının daha sık bir şekilde tercih edildiği kış sezonunun trend renklerinde kışın ne renk giymeli diye soranlar aynı zamanda mevsime ve havaya uygun olacak şekilde seçimler yapılarak bir uyum da yakalanmak isteniyor. Sonbahar aylarının ağaçlardan düşen yaprakları göz önüne alındığında bu noktada öncelikle kahverengi ve tonlarının ağırlık kazandığı kazaklar, montlar ve pardesüler tercih edilebilmektedir. Yağışlı havaların rengi olan gri, siyah ve bu renklerin farklı tonlarında da tam anlamıyla çevreyle uyum içinde olan bir tarzın dışarıya yansıtılması mümkün olabiliyor. Tüm bu renkleri daha önceden tercih ederek sıkılmış olan kişiler son yıllarda etkisi iyiden iyiye ortaya çıkmaya başlayan bordo ve mor kış renklerini de giyimlerinde tercih edebilirler.

Renklerle Farklılık Yaratmak Mümkün Mü?

Hemen hemen herkesin ortak bir şekilde aynı renkleri ya da benzer renklerin farklı tonlarını seçmelerinin ardından herkesin aynı giyim zevkine sahip olacağı konusunda bir önyargı kendini ortaya çıkarabiliyor. Ancak bu durum kışa uyumlu renk ile donatılmış olan kıyafet alternatiflerinin çok sayıda olması ile bir avantaja dönüşebilmektedir. Birbirinden farklı kıyafetler arasında benzer tonlarda kıyafetlerin üretimi gerçekleştirilse de kişiler zevklerini yansıtacak tarzları ortaya koyan kıyafetleri rahatlıkla bulup kullanabiliyorlar. Bunun için kıyafetlerin cepli ve yaka yapısı gibi kesim noktaları ile kişisel zevkler ortak bir şekilde değerlendirilerek seçimler yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Şık Botlar ile Gözleri Üstünüze Çekin! başlıklı makalemizde bot modelleri 2017, Şık Bot modelleri ve Şık Botlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 826 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri