Güncel Trend Moda Bilgileri
Vucut Tipine Göre Çizme Seçimi
26 Kasım 2012
yeni-moda

Vucut Tipine Göre Çizme Seçimi

Merhabalar şimdiki konumuzda sizlere yine yararlı olcak bir bilgi paylaşıcam. Vucut tipinize göre giymeniz gereken çizme modellerinden basedicem.

Bacakları kalın ve kısa boylu bayanlar kesinlikle diz üstü çizmeler giymemelidirler.  Bu tip bayanların tercih etmesi gereken botlar daha çok kısa botlar olması gereklidir. Yani diz ile bilek arasında kalıcak olan çizmeler olmalıdır. Alcakları çizmelerde en önemli kısım ise eğer aldıkları çizmenin malzemesi yumuşak değilse çizmenin arka tarafında ufak bir lastik olmalıdır rahat edebilmeleri için.

İnce ve uzun boylu bayanlarsa dikkat etmesi gereken en önemli şey sivri burun çizmeleri kesinlikle seçmemesi gerekmektedir. Bunun sebebi uzun boylu oldukları için ayaklarıda ona oranla uzundur eğer sivri burunlu kalıp seçerlerse ayakllarını daha uzun gösterecektir. Seçmeleri gereken çizmeler ise uzun boylu çizmelerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Topuklu Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde indirimli ayakkabı, topuklu ayakkabı alımı ve topuklu ayakkabı ile yürüme hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:bayan çizme,çizmeler

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Uzun Sakal ve Saç Kombinleri

Eskiden sakal uzatmak kötü olarak algılanabiliyordu ve herkes kirli sakal bile bırakmadan parlak bir yüze sahip olmaya çalışırdı. Fakat yeni...

Kapat