Güzelliğiniz İçin Çok Fazla Para Harcamayın

Güzellik sadece kadınlar için değil aynı zamanda sağlıklı bir görünüme sahip olabilmek için de çok gereklidir. Örneğin saç güzelliği sadece saçların güzel ve alımlı görünmesi için değil aynı zamanda sağlıklı olabilmesi için ve dökülmemesi için de gereklidir.

Tabi buna sahip olmak için de onlarca yola başvurur bir sürü kimyasal kullanarak bir fayda sağlamasını bekleriz. Herkes için etkili bir yol olmamasına rağmen kullanmaktan vazgeçmediğimiz bu ürünler aslında çok zararlı. Bunun yerine bitkisel çözümler arayarak yararı doğadan bulabilirsiniz. Gençler için sivilce problemlerine doğanın ellerinden ilacını alabilirsiniz. Elma sirkesi, Hint defnesi yağı, biberiye yağı karışımı sivilceleri yok edip kurtulmanızı sağlıyor. Bir ay boyunca bu karışımı yüzünüze uyguladığınızda gözle görülür sonuçlar elde ettiğinizi göreceksiniz.

Keten tohumu, 2 kaşık tereyağı biraz da biberiye yağı karışımı ise sivilce izlerini yok ediyor. Bu karışımı uygulamadan önce yüzünüzü ılık suyla güzelce temizleyin. Yüzünüze ince bir tülbent örtüp bu karışımı tülbendin üzerinden 30 dakika uygulamanız yeterli olur. Ardından yüzünüzü durulayın. Bunu düzenli olarak haftada bir kez uygulayın.

Güneşin ışınları nedeniyle ya da izi geçmemiz sivilcelerinizin lekeleri varsa burada da doğaya başvurabilirsiniz. Buğday yağı, limon suyu, elma sirkesi biraz da elma suyu bütün bu lekelerden kurtulmanızda size yardımcı olacak mucizevi karışım. Bu karışımı cam bir şişenin içerisinde 2 ay buzdolabında saklanmak koşuluyla 2 hafta ömrü vardır. Ayrıca 3 ay boyunca düzenli olarak, geceleri yatmadan önce izlerin olduğu bölgelere sürerseniz, lekelerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Aynaya baktığınızda yüzünüzde gördüğünüz akneler hoşunuza gitmeyebilir. Bunları temizlemek ve derinlemesine temiz bir cilde sahip olmak için doğal bitkileri ve bitkisel yağları kullanın. Pirinç nişastası, her derde bir etkisi olan karbonat, elma sirkesini karıştırıp krem haline getirdikten sonra lekelerin üzerine ince bir tabaka halinde sürün ve 5 dakika sonra durulayın. Aknelere elveda deyin.

Bir önceki yazımız olan Manikür Konusunda Hassas Olmak Çok Önemli! başlıklı makalemizde bakımlı tırnaklar ve eller, güzellik salonunda manikür ve Manikür güzelliğini sağlayan en önemli noktalardan biri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 558 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri