Manikür Konusunda Hassas Olmak Çok Önemli!

Manikür el ve tırnak bakımının ve bir kadının olmazsa olmazıdır. Bakımlı tırnaklar ve eller kadının kendine saygısını ve özgüvenini karşı tarafa yansıtan en önemli bölümlerden olduğu için, el ve tırnak bakımı aksatılmamalıdır. Peki, manikür konusunda özellikle nelere dikkat edilmelidir?

Manikür eylemi birtakım özel aletler ile tırnak kenarlarının masaj yaparak yumuşatılması,  kesilerek düzeltilmesi, kremler ile rahatlatılarak yenilenmesini sağlamak anlamına gelmektedir. Manikür sırasında pens, törpü, makas gibi daha başka da olabilen tırnak bakım ürünleri kullanılmaktadır. Birçok kadının genelde kuaför ve güzellik salonlarında bu bakımı yaptırmalarının birtakım sakıncaları da yok değil. Öncelikle tırnak bakımında kullanılan tüm aletlerin kaliteli malzemeler olması çok önemlidir. Manikürün güzelliğini sağlayan en önemli noktalardan biri de budur. Sert malzemeler ile törpü ya da kesme gibi işlemler yapmak çok zararlı olabilmekte, şeytantırnaklarının ve tırnak çatlamalarına yol açabilmektedir. Bu nedenle tırnakların doğru şekilde ve yumuşak hareketlerle törpülenmesi çok önemlidir. Tırnak etlerinin temizlenmesinde kullanılan pensler, etlerin koparak dökülmesi ya da tırnak kenarında sertleşmeler yaratmasına sebep olabildiği için, özellikle bu ürünün en kalitelisinin seçilmesi gerekmektedir. Bu konuda Cobalt Solingen markası bir uzman niteliğindedir. Manikür esnasında yapılan her uygulama kadar sonrasında eli beslemek ve tırnaklara yağlar sürerek manikürü sonlandırmak çok önemlidir. Her şeyden önemlisi kuaför ve güzellik salonunda manikür için dikkat edilmesi gereken ilk nokta, sterilize edilmiş materyallerin kullanılıyor olmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Doğru Fondöteni Seçmenin Püf Noktaları başlıklı makalemizde Doğru fondöten seçimi, fondöten seçiminin başarıyla tamamlanması ve kapatıcılık yeteneği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 685 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri