Maskara Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli ?

maskara-fırçası

Bakışlar her şeyi anlatır. Peki, bakışlarınızı daha keskin daha güzel olmasını neler sağlar? Gözlere yapılan doğru makyaj ile keskin, anlamlı bakışlara kavuşabilirsiniz. Dikkatli seçmemiz gereken ürünlerden biri olan maskaralar ile gözlerinizi anlamlandırın. Peki, maskara nasıl sürülür? İşte en önemli olan nokta burada başlıyor. Maskaranızı uygularken ilk öncelikle ferah aydınlık bir yerde bulunmasınız. Maskaraların birçok çeşidi vardır. Uzun göstere, hacimli göstere, hem uzun hem hacimli göstere, kirpikleri tek tek ayıran gibi kişinin kirpiklerini nasıl görünmesini istediği modeli seçmelidir. İdeal maskara kullanımı şu şekildedir; ilk önce kirpiklerinizi kıvırıcı yardımı ile kıvırın ki gözleriniz daha büyük gözükmesini sağlasın.

Maskarayı kirpiklerin kökünden başlayarak hareketler ile uçlara doğru uygulayın. Kirpiklerinizin daha hacimli görünmesini sağlamış olacaksınız. Zig zak şeklinde sürmek kirpiklerinizi daha dolgun gösterir. Birinci kat maskarayı sürdükten sonra biraz kurumasını bekleyin ve ikinci kat maskaranızı sürdüğünüzde hatta üçüncü katı sürdüğünüzde kirpikleriniz kendini daha çok gösterecektir. Anlamlı, keskin ve hacimli bir havaya bürünmüş olursunuz. Bu yıl çokça tercih edilen renkli rimeller ile de dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Kahverengi ve yeşil gözlerde mükemmel duran lacivert maskaraları mutlaka denemelisiniz. Lacivert rengin dışında yeşil, bordo, siyah ve kahverengi rimellerde sıkça tercih edilen renkler arasında… Doğru kullanılan her makyaj eşyası sizin bir adım daha güzel görünmenize yardımcı olur. Ama bayanlar maskaranız bitince içine yağlar eklemeyin kurudu diye gözlerinize mikrop kaptırırsınız benden söylemesi

Bir önceki yazımız olan Pembe Ruj Nasıl Sürülür? başlıklı makalemizde makyaj, pembe ruj ve pembe ruj sürmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 1141 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri