Maskara Sürmenin Püf Noktaları

maskara-sürme-püf-noktaları

Bayanlar makyaj denildiği zaman en güzelini yapmak isterler. Güzel bir makyaj yapmak içinde en önemli adım makyaj ürünlerini doğru kullanmaktan geçer. Peki maskara sürerken nelere dikkat etmelisiniz? Gözler ön plandadır. Yüzümüzde keskin ve anlamlı bakışlar ile karşınızdakiler etkilemeye ne dersiniz? Gözlerinize anlam katacak en önemli makyaj ürünü olan maskarayı şu şekilde uygulamanız yeterli olacaktır. Kirpiklerinize maskaranızı kirpiklerinizin dibinden başlayarak uca doğru hareketler çizer gibi uygulayın. Bu işlem kirpiklerinizi daha dolgun ve hacimli gösterecektir. Eğer daha çok kirpiklerinizi hacimli ve çekici görünmesini isterseniz ikinci kat maskara uygulaması yapabilirsiniz. Hatta üç kez bile üst üste sürebilirsiniz tamamen sizin tercihinize kalmış yalnız katlar kuruduktan sonra 2.kat üçüncü kat uygulamasına geçin.

Kirpiklerinize daha rahat maskara sürmek ve etrafa sıçramasını önlemek için çay kaşığını kullanabilirsiniz. Rimel alırken mutlaka kaliteli olmasına özen gösterin. Sağlığınız her şeyden daha önemli bunu unutmayın. Eğer kirpikleriniz kısa içi kirpik uzatıcı kullanarak daha güzel bir görünüme sokabilirsiniz. Dolgun kirpiklere sahipseniz dilerseniz sadece ayırıcı olan maskaradan da kullanabilirsiniz. Kullandığınız rimellerin fırçaları da kullanışlarda çok önemlidir. Maskara kullanırken baz çok önemli çünkü etkileyici kirpikler işte baz kullanıldığında ortaya çıkıyor. Üç katlı rimel sürerken isterseniz her katta farklı fırça ile maskaranızı sürede bilirsiniz. Bayanlar şunu unutmayın maskaranız bittiği zaman mutlaka hemen atın içine yağ vb şeyler koyup bakteri üretmesine neden olmayın. Gözlerinizin sağlığı için aman aman buna dikkat etmelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Leopar Göz Makyajı Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde doğal, görünüm ve göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 1020 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri