2016’ya Damgasını Vuran Rengârenk Saçlar

    Saçların herkesin hayatında önemli bir yeri vardır. Özellikle kadınlar saçlarına olan bağlılığı ve gösterdiği özeni, kuaför seçimlerinin ne kadar hassas olduğundan anlayabilirsiniz. Saçlarının modeline karar verirken, rengine karar verirken ve kesimine karar verirken birçok materyallerden yararlanır, uzun araştırmalar sonucu, gerçekten emin olmadan harekete geçmezler. Saç modeline ve rengine karar verirken saç modasını takip edip en son trendleri de saçlarına yansıtmak isterler. Saç modeline karar verirken verdikleri önem kadar saç rengine de verilecek karar da aynı derecede önemlidir.

Saç rengi modaya uygun olarak değişiklik göstermektedir. Saç renginin modası her sene değişebilir ve yeri geldiğinde bu değişken modaya ayak uyduramayabiliriz. Ancak 2016’ya damgasını vuran saçlar hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Bu yıla damgasını vuran saç rengi adeta bir renk cümbüşüdür. Rengârenk saçlar sıra dışı görümünün yanında oldukça şık durmaktadır. Tek düze bir görünümden ziyade farklılık arayan insanların beğeneceği renkli saçlar 2016’ya damgasını vurmuş durumdadır. Renkli saçlar, özellikle menekşe rengi ve gri saçlar döneme damgasını vurdu. Bunun yanı sıra Hollywood’u uzun süre etkisi altında bırakan platin sarı ve parlak sarı saçları bu senede geri döndü. İddialı ve feminen bir görünüme sahip olmayacağınızı sağlayacak parlak ve platin sarı saçlar bu sene ortalığı kasıp kavuracağa benziyor. Bunun yanında renkli ve açık tonlu saçları bir kenara bırakıp, mat siyah renkli saçların da bu senenin saç modasını yansıtacağa benziyor.

    Saç modası şüphesiz her sene kadınları etkileyecektir. Kimi zaman saç rengi modasında radikal değişiklikler olurken kimi zaman ise geçmiş modanın etkisi devam ediyor. Renkli saçları sevenlerdenseniz menekşe rengi kullanmayı düşünün. Marilyn Moonre ile bütünleşmiş platin, parlak sarı saçlar sizlere Hollywood etkisi yaşatacaktır. Mat siyah saçlar ise gecenin rengini saçlarınıza yansıtacaktır.

koyu-siyah-saç-modeli

merlin-moro-saç-modeli

mor-uzun-saç-bayan-modeli

Bir önceki yazımız olan 2016 Saç Trendleri başlıklı makalemizde boyalı, fantasik ve gece mavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 1212 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri