Bayanlar için Yüz Tipine ( Şekline ) Göre Saç Modelleri

Bayanların güzel gözükmek için en çok yaptıkları hatalardan biride yüz şekillerine uyan saç modelleri yine ünlülerden veya başkalarından gördükleri yani başkalarına yakışmış olan saç modellerini kendilerindede güzel durcağını düşünmeleridir. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Konumuzu dikkatli okursanız size yakışan saç modelini kendi kafanızda tasarlıyabilirsiniz.

Yuvarlak , oval yüzlü biriyseniz seçmeniz gereken saç modeli her tarafı uzun düz saç modeli olmalıdır. Yani kahkül vs olmaması gereklidir her tarafının uzunluğu aynı olmalıdır. Bunun nedeni yüzünüz oval veya yuvarlak olduğu için onu birazdaha uzun göstermeniz sizi daha şık göstermiş olacaktır. Uzak durmanız gereken saç modeli arkadan toplanılmış saç modeli olmalıdır. Kesinlikle bu modelden uzun durmanız gerekmektedir.

Düz-Saç-Modeli-2013

düz-saç-modeli

Yüz şekliniz düz bir yüz şekli ise tercih etmeniz gereken model yüzünüzü ön plana çıkarmak için saçları arkadan at kuyruğu şeklinde toplamak olucaktır. Bu modelde eğer kulaklarınız büyükse veya kulaklarınızı sevmiyorsanız at kuyruğu yaparken saçınızı kulak üstünden doğru geçirebilirsiniz. Eğer yüzünüz çok ince ve uzun ise at kuyruğu yaparken önlerden biraz saçı salmanız daha şık bir görüntü yakalamanıza yarıcaktır. Bu tip yüz modellerine nerdeyse bütün saç modelleri uyumlu olmaktadır. Fakat kısa saç modelini önermemekteyiz.

at-kuyrugu-önleri-salık

at-kuyrugu-sac-modeli

at-kuyrugu-saç-modeli

kısa-at-kuyruğu-toplu

Küçük bir yüzünüz varsa bunu bu yüz modeline seçmeniz gerken saç modeli hafif kabarık saç modelleri olmalıdır. Dalgalı olabilir veya kabartılmış saç modeli olabilir. Bunun nedeni yüzünüz ufak olduğu için bunu biraz daha toplu göstermektedir. Tercih etmemeniz gereken saç modeli ise düz yani fönlü saç modelleri olmalıdır. Zaten yüz hattınız ufak , küçük olduğu için düz saç modelide yüzünüze yapışacağından şık olmayan bir görüntü oluşacaktır.

Bergüzar-Korel-kabarık-saç-modeli

kabarik_sac_modeli-bayan

kabarik-saclar-icin-kesim-modelleri

Kabarık-Saç-Modelleri

kabarık-saç-şekilleri

sarışın-kabarık-saç-modeli

Genel olarak eğer gözleriniz güzelse veya gözlerinizi güzel buluyorsanız onları ön planda tutmak istiyorsanız yapmanız gereken saç modeli kahküllü saç modeli olmalıdır. Gözlerinizi ön plana çıkarcak olan bu saç modeli daha şık gözükmenizi sağlıcaktır.

kahkullu-sac-modeli-adriana-lima

kahküllü-saç-modeli

kahkül-saç-modeli

 

Bir önceki yazımız olan Gelinlerimiz için Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2013 gelin saçları, en çok tercih edilen ve gelin başı hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:saç modelleri bayan,bayan saç modelleri,yuz sekıllerıne gore sac modelleri,saç modelleri,yuz sekline gore sac modelleri bayan,küçük yüzler için saç modelleri,yüz tipine göre saç modelleri bayan,yüze göre saç modelleri,saç stilleri bayan,yüz şekline göre saç modelleri kadın
Bu yazı 8511 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Erhan dedi ki:

    Merhabalar, tanıtım yazısı fiyatınız nedir mailimden dönüş yaparsanız sevinirim.

    iyi çalışmalar.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri