Günü Kurtaran Saç Modelleri

Biz kadınlar, saçımızı nasıl yapacağımız konusunda her zaman kararsızız. Hele ki yetişmemiz gereken bir randevumuz, çat kapı gelen bir misafirimiz varsa. Saçıyla saatlerce uğraşıp bir türlü şekle sokamayan bizler, o beş dakikada harikalar yaratan kadınlara her zaman imreniriz. Şimdi önereceğimiz saç modelleriyle siz de kısa zamanda şahane gözüken saç modellerine sahip olanlardan olabilirsiniz.

Derli toplu saçlardan hoşlanan fakat bir türlü istediği topuzu yapamayan kadınlar için altın değerindeki topuz tokalarından faydalanabilirsiniz. Hem de sağladığı avantaja oranla fiyatı inanılmaz ucuz. Şekli halka tatlısını andıran bu tokaların kullanımı da çok kolay… Sıkıca topladığınız saçlarınızı tokanın ortasından geçiriyorsunuz, sarkan saçları da tokanın etrafına doluyorsunuz. İşte muhteşem görünen topuzunuz hazır. Hem spor hem şık bir kıyafetle rahatlıkla kullanabileceğiniz bu topuz, saçınıza uygun renkte seçeceğiniz toka beli olmadığı takdirde kuaförde yapılmış gibi muazzam duruyor.

Balıksırtı da her zaman kurtarıcı bir model olmuştur. Gelin hep birlikte klasik balıksırtına tersten bakalım. Balıksırtı örmeye önden başlamak yerine ensenizden başlayın ve yeterli yüksekliğe yani saç toplama mesafesine geldiğinde kalan saçlarınızla balıksırtını birleştirip atkuyruğu yapın. Yürürken sallanan atkuyruğunuzun altında gizlenen örgü, harika bir detay olacaktır.

Örgü sevenler için bir başka alternatif de kılçık örgü önerilebilir. İnternette videolarını kolaylıkla bulabileceğiniz bu örgü modeli, hem çok basit hem de hayat kurtarıcı. Örgü için saçlarınızı üçe ayırmak yerine dörde ayırıyorsunuz, işte tüm püf noktası bu. Spor bir kıyafetle kullanmak isterseniz örülen salarınızı bollaştırarak daha salaş olmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer ertesi gün için bir planınız varsa ama ertesi gün için vaktiniz yoksa ya da saçını yakmak istemeyenlerdenseniz önerebileceğimiz bir model daha var. Saçınızı en az sekize ayırıp her bir tutamı burkup başınıza bir tel toka yardımıyla sabitleyin. Gece tel tokalar biraz rahatsızlık verici olabilir ama ertesi gün yapmanız gereken tek şey saçlarınızı açmak olacak. Kıvır kıvır saçlara uyanmanın en kolay yolu bu.

Son olarak saçlarınıza zarar verecek etkenlerden uzak durun. Onların ışıltısını kaybetmesini istemiyorsanız, onlara iyi davranmalısınız.

balık-sırtı-saç-modeli

dantel-orgulu-topuz-sac-modeli

ufak-önden-örgülü-saç-modeli

Bir önceki yazımız olan Gri Saçlar Çok Havalı başlıklı makalemizde bayan gri saç, bayan saç modası ve gri renk hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 1345 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri