Güncel Trend Moda Bilgileri
Kadınlarda Yüz Tipine Göre Saç Modelleri
22 Temmuz 2014
yeni-moda

Kadınlarda Yüz Tipine Göre Saç Modelleri

yüz-tipine-göre-saç-modeli

Kadınlarda saç modelleri seçimi oldukça önemli olmaktadır. Yüz hatlarına uygun olmayan kesim tarzı kadınları olduğundan daha yaşlı ya da genç gösterebiliyor. Bu nedenle olumsuz durumlarla sıklıkla karşılaşılıyor. Ayrıca bu durumu avantaj haline getirmek de unsurları kapatmakta ve kadınları daha güzel göstermektedir.

Yüz tipi yuvarlak olanlar çene hizasından daha uzun bir saç ile birlikte görünümlerini oldukça güzel yapabilmektedir. Bu durumda tercih edilebilecek modeller arasında katlı kesimler yer almaktadır. Ayrıca kuaför önerisiyle birlikte farklı seçimler de tercih edilebilir. Minyon bir görünümü olanlar için uzun saç dezavantaj yaratabiliyor. Yüzün kapatılması ile birlikte daha küçük bir görüntü olması da rahatsız edici durumu artırıyor. Bu durumda kısa saç tercihi ufak yüzü olanlar için uygun olabilmektedir. İlerleyen yaşlarda da uzun modeller ile birlikte minyonluk avantajı kullanılarak genç görünüm de sağlanabilmektedir. Oval yüze sahip kişiler ise farklı saç modelleri için avantajlı olmaktadır. Kuaförün de başarısıyla birçok kesim tarzı onlara kolaylıkla uyum sağlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kısa Saç Kadınlar için Her Zaman Kötü Değil başlıklı makalemizde kesimi, kısa model ve küt saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Bayanlar için Mont , Kaban Seçimi

Kış ayında bayanların çoğu üstlerine giyecek kışlık giysiler bulamazlar. Bulamazlardan kastım kendilerine yakışacak tercihleri yapmakta zorlanırlar. Size bu konuda birkaç...

Kapat