Güncel Trend Moda Bilgileri
Saçları Dolgun Göstermek İçin Yapılması Gerekenler!

Saçları Dolgun Göstermek İçin Yapılması Gerekenler!

Eğer saçlarınız seyrek ve daha fazla dökülmesini istemiyorsanız “aman be ne olacak ki ” diyipte yapmamanız gereken birkaç işlem vardır. Bunları uygulamanız saç diplerinizin yıpranmamasını sağlar ve dökülmesini azaltmaktadır.

İlk olarak en sık yaptığınız yanlıştan başlayalım. Saçlarınızı aşırı kurutma… Eğer saçlarınızı aşırı fazla kurutursanız yüksek ısıya maruz kaldığından dolayı saçınızın esnek yapısını azaltmaktadır vede saçlarınızı taradığınızda , kurutma sırasında çekiştirdiğinizde aşırı kuru olan saçlarını kopmalara uğrayacaktır vede fazla kuru olan saçlar daha seyrek ve cansız görünmesine yol açacaktır. Bir diğer yapmamanız gereken ve özellikle bayanların yaptığı bir işlem ise saç boyatmak veya saç rengini açmaktır. Bu tür kimyasallar saçlarınıza ve saç diplerinize zarar vereceğinden dolayı tercih etmemeniz gerekli veya daha az şekilde saç boyama ve açma işlemini tercih etmenizi öneririz. Eğer saçlarınız seyrek ise uzatmamanız gerekli. Uzatıldığı zaman saçlar taşıdığı ağırlık artacağından dolayı yine kopmalar olacaktır vede kısa ve orta uzunluktaki saçlar daha dolgun gözükmesini sağlayacaktır. Normalde kırnaklarda ve saçlar için kullanılan biyotinli ürünler saçlarınızı daha gür gözükmesini sağlamaktadır. Eğer saçlarınız kıvırcık veya dalgalı ise saçlarınızı düzleştirmeye uğraşmayın. Düzleştirmek için kullandığınız saç düzleştiricileri ve fön makineleri saçlarınıza yüksek sıcaklıktan dolayı zarar verip yıpranmalarını sağlamaktadır. Saç köpüğü kullanırsak saç diplerine değil saç uçlarınıza sürmeniz daha dolgun görünmesine neden olacaktır. Saçlarınızı tararken saçların çıkış yönünün tersine doğru tarayınız buda saçlarınızı daha dolgun göstericektir.

dolgulu-saçlar

saç-köpüğü-nasıl-sürülür

Bir önceki yazımız olan Farklı Desen Saç Örme Modelleri başlıklı makalemizde basit, çeşitleri ve en çok tercih edilen hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Bir adet yorum var.

  1. tuğba dedi ki:

    güzellllllllllmiiiiiiiiiş

Tüm Hakları Saklıdır © 2015 EsenMobile Wordpress Mobil Tema by Kemal CIZOĞLU

Devamını oku:
2014 – 2015 Sonbahar – Kış Modası

Sonbahar kış modasında Özlem Süer fırtına estirmeye başladı bile... Özlem Süer'in 2014 - 2015 sonbahar - kış modasına ait kıyafetleri...

Kapat