Güncel Trend Moda Bilgileri
Yüz Şekline Göre Şapka Seçimi Nasıl Olmalıdır
1 Nisan 2013
yeni-moda

Yüz Şekline Göre Şapka Seçimi Nasıl Olmalıdır

Öncelikle bir şapka seçerken yüze şekline göremi seçmemiz gerekli bu soruyu sormamız gerekli. Yüz şeklinden daha çok başka kriterlerdende bahsetmemiz gereklidir şapka seçimi yaparken. Yüz şeklide elbette önemlidir bu konudanda bahsedicez ama aynı zamanda kişinin boyu , kişinin ten rengi , yaz dönemimi yoksa kış dönemimi bunların hepsi şapka seçiminde bir kriterdir yani bir seçenektir diyebiliriz.

Örnek vericek olursak yuvarlak yüzlü ve 170 cm boylarında iseniz , ten renginizde kestane rengi ise dolayısıyla bu kişilere daha açık renk şapka yakışmaktadır. Eğer bu kişiler koyu renk bir şapka seçimi yaparlarsa fötr şapkanın kenarları uzun olduğundan omuzlarla boylarla orantısız gözükecektir vede ten rengine göre koyu olduğu için kişinin yüzünü kapatacaktır. Buda doğru bir seçim olmayacaktır. Bu tür kişiler yani koyu tenli kişiler fötr şapka seçimlerinde açık renk tercih etmeleri gerekmektedir.

fotr-sapka-modelleri-erkek-bayan

Yani şapka seçimlerinde kişinin yüz şeklinden ziyade kişinin boyu , ten rengi gibi etkenler şapka seçiminde bize daha yardımcı olucaktır.

sapka-model-takım-elbise

fotr-sapka-erkek

Bir önceki yazımız olan Damatlık Kıyafetlerde Kravat mı Yoksa Fularmı Tercih Edilmelidir? başlıklı makalemizde damatlık, fiyat ve fular hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Kısa Saç Modeli Kimlere Yakışır

Kısa saç'lar genelde yüz hatları belirgin olan insanlarda kullanılmaktadır. Vede saçında seyreklik olan erkeklerde kısa saç her zaman daha iyi...

Kapat