Güncel Trend Moda Bilgileri
Ayakkabı Kalitesi İyi veye Kötü Olduğu Nasıl Anlaşılır?
29 Aralık 2012
yeni-moda

Ayakkabı Kalitesi İyi veye Kötü Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Öncelik olarak bir ayakkabıyı kaliteli yapan 3 önemli etkenimiz mevcuttur. Ayakkabının doğru ölçülerde malzemelerden kesilmiş deriler üretilmesi. Doğru ölçülerde kalıplar kullanılması. Kalifiyeli içkiler , ustalık gerektiren işçiler tarafından bu parçaların bir araya getirilmesi ve kullanılan malzemenin kalitesi.

Öncelikle ölçü olarak ayakkabıda sağ veya sola bakıldığında sol tek ile sağ tek arasında her hangi bir  orantısızlık görmemelisiniz. Ayrıca ayakkabıda en çok dikkat ettiğimiz ayakkabının iç ve dış yüksekliğinin birbirine olan oranıdır. Ayakkabının dış yüksekliği her zaman iç yüksekliğinden yaklaşık 4 milim daha alçak olabilir. Bu oran dışında kalan ayakkabılarda ayakkabı dış taraftan kemiğe baskı yaparak ayağınızın yara olmasına neden olabilmektedir. Ayakkabı rahat bir kullanım sağlayabilmesi için arka yüksekliğinin ( 42 numara ayakkabıda 6.5CM’dir ) uygun olması gerekmektedir. Bu oran ayakkabıların arkalarında kullanılan özellikle kışlık ve spor ayakkabılarda kullanılan petlerle biraz daha yüksek olabilir.

İşçilik kalitesinde ise ayakkabı üzerinden dikkat edilebilecek en önemli kısım dikişleridir. Dikişlerin tane tane  , üzerinde atlama olmadan , aralıkları eşit , eklem yerlerinde her hangi bir bozulma olmadan devam ettiği bir ayakkabılar kalifiye yani usta işçiler tarafından yapılmış diyebiliriz. Ayrıca ayakkabının taban ve deri arasında kalan yerlerde ilaç veya kimyasal bir malzeme ile deride defarmasyon yapmadığını görebiliyorsanız bu ayakkabı yine kalifiye , usta işçiler tarafından uygun ölçülerde üretilmiş demektir.

deri-klasik-kösele-ayakkabı-kahverengi

Bir önceki yazımız olan Ceket Alırken Omuzların Oturup Oturmadığı Nasıl Kontrol Edilir başlıklı makalemizde fit kesim, fiyat ve indirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:kaliteli ayakkabı nasıl anlaşılır,deri ayakkabı nasıl anlaşılır,iyi ayakkabı nasıl anlaşılır,kaliteli ayakkabı,kösele nasıl anlaşılır,ayakkabı kalitesi nasıl anlaşılır,ayakkabinin deri olduğu nasil anlaşilir,orjinal ayakkabı nasıl anlaşılır,hakiki deri ayakkabı nasıl anlaşılır

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Yuvarlak Yüzler için Güneş Gözlüğü Seçimi

Yuvarlar yüzlü biriyseniz güneş gözlüğü seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kısım gözlük çerçevelerinin biraz köşeli olmasıdır. Bunun nedeni yüzün...

Kapat