Güncel Trend Moda Bilgileri
Ceket Alırken Omuzların Oturup Oturmadığı Nasıl Kontrol Edilir
28 Aralık 2012
yeni-moda

Ceket Alırken Omuzların Oturup Oturmadığı Nasıl Kontrol Edilir

Ceket alırken en önemli kısım omuzların çok iyi oturup oturmamasıdır. Eğer ceket alıcak kişi omuzlu bir kişiyse yani uzun boylu vede yapılıysa vatka kullanılıyorsa vatkanın küçülmesi gerekmektedir. Bu hususa muhakkak dikkat etmeniz gerekmektedir. En önemli kısım omuzdaki vatkanın size uymasıdır. Bazen vatkanında çıkarılması gerekebilmektedir. Omuzlarınız düşük ise yüksek bir vatka ile omuzları yüksek gösterebilirsiniz.

Ceketin üstünüze rahat olup olmadığını test edebilmek içinse kollarınızı kaldırarak rahat olup olmadığını görebilirsiniz.  Ceketlerde kol uzunluğuda çok önemli bir etkendir. 1 milim farkla çok eğrelti durabilir üstünüzde. O yüzden gömlek ile ceket arasında  2 – 2,5 CM kadar bir  fark olmalıdır. Ceketinde boyunun baş parmağın başladığı kısma kadar gelecek şekilde olması gerekmektedir.

Dikkat edilecek başka bir husus ise kolların çok bol olmamasıdır vede çokta dar olmamasıdır. Çok dar kolları olan bir ceket erkeği kadınsı gösterebilmektedir. Çok bol kolları olan bir ceket ise eğrelti durabilmektedir. Onun  için 2sinin ortasında bir bolluk olması gerekmektedir ceket kolunun. Yani rahat hareket edebileceğiniz bir bolluk bırakmanız gerekmektedir.

Erkek-Blazer-Ceket-Modelleri

Bir önceki yazımız olan Kokteyllere Giderken Giyilmesi Gereken Kıyafetler başlıklı makalemizde beyaz, gri ve indirim hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:erkek blazer ceket

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Ceket içine Giyilmesi Gereken Gömlek Seçimi

Ceket içerisine gömlek seçerken gömlek kumaşı , renk ve desenleri ile üstüne giyilecek ceketin kumaş , renk ve desenleri ile...

Kapat