Vucut Tipine Göre Gömlek Seçimi Nasıl Olmalıdır

Uzun boylu erkekler gömlek seçerlerken daha çok düz renkleri tercih etmeleri gerekmektedir. Ufak desenli gömleklerden kesinlikle kaçınmaları gerekmektedir. Uzun boylu erkekler yakalarında detay olan gömlekleri rahatlıkla giyebilirler. Koyu renkleri tercih etmeleri daha iyi olacaktır. Kısa yaka tercih etmemelidirler. Orta ve uzun yaka tercih etmeleri gerekmektedir. Diklemesine çizgili mavi – beyaz renkli gömlekleri tercih etmelerini öneririz. Bu renkler kontrast renkler olduğu için şık duracaktır uzun boylu erkeklerde.

Kısa boylu erkeklerde genelde çizgili gömlekler tercih etmeleri gerekmektedir çünkü çizgili gömlekler sizi daha uzun gösterecektir. Çok fazla kontrast renk olmamalıdır. Örnek : Kahverengi ve gri gibi veya siyah beyaz gibi. Bu gömlek renk ve modelleri kısa insanları olduğundan daha kısa gösterebilmektedir. Küçük desenli gömlekler kısa insanlarda hoş durabilir. Genelde çok bol gömlek giymemeleri önerilmektedir. Bol gömlekte olduğundan daha kısa göstermektedir. Genel de dar , fit , slim kesim gömlekleri tercih etmeleri önerilir.

Kilolu erkekler ise sanıldığının aksine bol gömlek giydikleri zaman daha çok kilolu göstermektedir bu gömlekler. Onun için biraz bol fakat çok bol olmamalı birazcık vucuda oturan bir gömlek tercih etmeleri gerekmektedir. Kesinlikle desenli gömlek giymemelidirler. Çizgili çok koyu renkler giymelilerdir. Fakat kesinlikle cepsiz gömlek seçmelidirler. Cep daha kilolu göstericektir. Büyük yaka gömlekleri tercih etmemeliler.  Gömleği giyerken gömleği pantolonun içine sokmaması gerekmektedir. Dışarıya salması daha hoş görüntü sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Spor Gömlek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli başlıklı makalemizde blazer ceket, fit ve fiyat hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:siyah takım elbise içine kravat
Bu yazı 3003 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri