Güncel Trend Moda Bilgileri
Dalgalı Saçlar İçin Kolay Şekillendirme
18 Haziran 2015
yeni-moda

Dalgalı Saçlar İçin Kolay Şekillendirme

Dalgası saçları olan kişilerin çok büyük sıkıntısı saçlarını güzel şekillendirememektir. Bu kişiler saç şekillendirebilmek için 3 yöntemleri vardır.

erkek-dalgalı-uzun-saç-modeli

İlk yöntemimiz eğer saçlarınız uzunsa saçınızı geriye doğru tarayarak güzel şekiller verebilirsiniz. Fakat direk geriye şeklinde değilde saçlarını kulak üstü kısmındaki tam köşe kısmını alt aşağıya doru taramalı diğer kısmı ise çapraz şekilde geriye doğru taramaları gerekmektedir. Eğer saçlarınız alışkın değilse biraz wax ile bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

saç-dikme-modeli

İkinci yöntem saçlarınızı hafif kısalttırıp saç düzleştirici ile düzeltip daha sonra karışık bir şekilde wax ile saçlarınızı dik şekilde tarayabilirsiniz bu daha çok gençler tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

saçları-ortadan-dikme-modeli

Üçüncü ve son yöntem ise eğer ben saçıma hiçbir şey sürmek istemiyorum derseniz saçlarınızın üst kısımlarını  2 3 cm boyunda kestiriniz. Yan kısımlarını ise 3 numara olarak tabir edilen kısa bir şekilde kestiriniz. Daha sonra saçlarınızı yanlardan doğru üst orta tarafta birleştirerek tarayınız. Saçınız kısa olduğu için çabuk şekil alacaktır.

Bir önceki yazımız olan Erkek Saç Modeli Kuyruk Bırakma başlıklı makalemizde jedai, jeday ve kuyruk hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Kilolu Bayanlar Mayo veya Bikini Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Yaz aylarına yaklaştığımız bu aylarda bayanların en çok zorlandığı şeylerden biri bikini ve mayo seçimidir. Mayo ve bikini seçimleri zayıf...

Kapat