Kısa Saç Modeli Trendi

Üzerinde bakım gerektiren vücut kısımlarına bakıldığında en çok özen isteyen noktalar hem erkekler hem de kadınlar için saçlar olmaktadır. Günlük hayat içerisinde insanların görünümlerinin çok daha şık hala gelebilmesini sağlayan saçlar için çok farklı modeller denenebiliyor. Ancak modellerin bakımlarını kolaylaştırmak hesaba katıldığı zaman hemen hemen herkes ve her saç yapısı için en uygun seçimler kısa saç tercihlerini yapmaktan geçiyor. Uzun saça göre çok daha az bakım isteyen bu saç modelleri aynı zamanda daha rahat bir günlük yaşamın da kapısını aynı zamanda açmaktadır. Yüzü ve boynu daha ön plana çıkaran bu modeller sayesinde kişiler daha çekici hale gelebiliyorlar.

erkek-kisa-sac-modelleri-1

Erkeklerde Kısa Saç Modası

Sakalların erkekler tarafından tercih edilmesinin artışına bağlı olarak saç modellerinde de pek çok yenilik denenmeye başlandı. Erkeklerde son yılların trendi haline gelmiş olan uzun saç modellerinin bakımının oldukça zor olması ve şekil vermek için harcanan süreler günlük yaşam içinde belirli sürelerin kaybı ile sonuçlanabiliyor. Bunun sonucunda kısa saç modası erkeklerde de sıklıkla tercih edilir bir hale geldi. Özellikle sakallarla birlikte kullanılan modeller söz konusu olduğunda kısa saç modasının daha rahat yeniliklere açık olan bir model olduğu rahatlıkla gözlemlenmektedir. Kısa saç aynı zamanda daha temiz ve rahat bir görünüm elde edilmesinde de katkı sağlıyor.

Kısa Saç Modası Kimlere Uygundur?

Öncelikle bakımının kolay olması ve çok az uğraş istemesi sebebiyle kısa saç modası çok yoğun bir iş hayatı olan kişiler tarafından tercih edilmelidir. Ancak bunun yanı sıra saçların, vücudun dışarıdan görünümünde sahip olduğu önemli etki de hesaba katıldığında mutlaka vücut yapısına uygun olacak şekilde tercih edilmesi gerekiyor. Öncelikle geniş ya da orantılı olmayan bir vücut yapısına sahip olan kişiler için kısa saç tercihi başarılı sonuç vermeyecektir. Daha çok zayıf ve uzun boylu olmayan kişilerde kısa saç en yüksek etkiyi ortaya çıkaracaktır. Çünkü kısa saçla boyun daha görünür olacak ve bunun sonucunda sahip olunan boydan daha uzun bir görünüm elde edilebilecektir.

Bir önceki yazımız olan Sakal ile Uyumlu Saç Modelleri başlıklı makalemizde Sakal ile Uyumlu Saç Modeli, Sakal ile Uyumlu Saç Modelleri ve sakal ile uyumlu saç modelleri 2016 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 1378 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri