Güncel Trend Moda Bilgileri
Saçları Kısa Kestirmek Saçların Dökülmesini Önler mi?
10 Nisan 2013
yeni-moda

Saçları Kısa Kestirmek Saçların Dökülmesini Önler mi?

Saçların dökülmesi saçlarınızın köküyle ilgili bir durumdur. Eğer saçların kökü sağlamsa , iyi besleniyorsa , vitaminini iyi bir şekilde alıyorsa dökülmesi ancak çevresel faktörlerle mekanik faktörlerle olabilir. Yani saçları çok sıkı toplamak , fönle , çok sık yıkamakla yada saça uygulanan bir takım boyuların sık uygulanmasıyla olabilir. O halde kişinin saçları dökülüyorsa kökleri sağlamsa ozaman yapılacak işlem saçları kestirmek yani kısaltmaktır.

Özellikle uzun saçlılarda yer çekimine bağlı olarak saçların aşşağıya doğru çekilmesi , ağırlığı kişide birtakım saç dökülmelerine sebep olabilir. Buda saçların kısaltılarak bu dökülmelerin önlenebileceğini akla getirmelidir. Fakat kişinin saçları kısa ve dökülüyorsa mutlaka saçın kökü ile ilgili bir hastalık var demektir ozaman yapılacak işlem , uygulanacak şey saçı kestirmek değil saçın köküne uygulanacak tıbbi anlamda ilaçlardır.

saç-dökülmesi

Bir önceki yazımız olan Erkekler için Modern Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2014 yeni saç, japon saç modeli ve modern hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:saçı kestirmek dökülmeyi önler mi,saçları kısa kestirmek dökülmeyi önler mi,saç kestirmek dökülmeyi önler mi,sac kestirmek dokulmeyi onlermi,kısa saç dökülmeyi önler mi,erkek saçların önlerine şekil verme,saçı kısa kestirmek dökülmeyi engeller mi

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Bayanlar için Mont , Kaban Seçimi

Kış ayında bayanların çoğu üstlerine giyecek kışlık giysiler bulamazlar. Bulamazlardan kastım kendilerine yakışacak tercihleri yapmakta zorlanırlar. Size bu konuda birkaç...

Kapat