Sakal ile Uyumlu Saç Modelleri

2010’lu yıllara gelene kadar erkekte sakal istenmeyen ve şıklığı ortadan kaldıran bir unsur olarak görülüyor olsa da bu zamandan sonra hemen hemen bütün erkekler sakal bırakarak tarzlarını ortaya koymaya başladılar. Ancak sakalların rastgele tercihler sonrasında bırakılması ve sakal uyumlu saç modeli tercihinin yapılmaması kötü görüntülerin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Bunun için kişilerin yüzünün hatlarına ve yapısına uygun olacak şekilde en uygun saç modellerini seçmesi gerekmektedir. Böylece yüzün kusurlu olan taraflarının kapatılması da kişilerin zevkine uygun olacak şekilde sağlanabiliyor. Bu nedenlerle sakal bırakmak isteyen kişilerin öncelikle kendi yüz yapılarına hangi sakal modellerinin gideceğini bilmeleri gerekir.

david-backham_780x520-gqmiulm1e6

Yüze Uygun Sakal Seçimi Neden Önemli?

Herkesin yüz yapısının biçim olarak farklı olmasının sonucunda sakal modellerinde de farklılıklar ortaya çıkabilmektedir. Örneğin, saçları çok uzun olan kişilerin uzun sakallar bırakması bu açıdan kötü görüntü veren bir durum olmaktadır. Ancak yüz yapısı kişilerin uygun yapıdaysa bu durumda uzun sakal modellerinin seçilmesi ile çok daha şık bir görünüm elde edilebilir. Sakal modelini belirledikten sonra kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta da sakal ile uyumlu saç olmaktadır. Örneğin, yüzü yuvarlak tipte olan kişilerin bu yuvarlaklığı azaltmak adına sakallarında çeneye doğru uzayan modeller tercih ederken saçında da yanları kısa bırakılmış modelleri tercih etmesi tam bir uyumun yakalanması için gerekli olacaktır.

Sakal Kişilerin Tarzını Yansıtıyor!

Sakal bırakmak isteyen kişiler kendi beğendikleri modelleri tercih ederlerken yüz yapılarına ve sakal ile uyumlu saç tercihlerine sadık kalarak seçimlerini yapıyorlar. Ancak bu seçimler sonrasında kişilerin kendi sahip oldukları karakterlere uygun bir model ortaya çıkmayabilir. Bu sebeple öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta kişilerin kendi arzuladıkları modellerin belirlenmesidir. Bu model belirlemesinin ardından kişiler kendi yüz yapılarına ve saç modellerine uygun olacak şekilde sakal modellerini de esnetebilirler. Yüz üzerinde çok rahat biçimde şekil verme olanağı sunduğu için sakallara olan bu yoğun ilgi artarak devam edecek. Kısa sürede yeni sakal modelleri ortaya çıkabileceğinden modayı yakalamak için bunları takip etmekte fayda var.

Bir önceki yazımız olan Erkeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde Erkeklerde Saç Bakımı, Erkeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalı ve Erkeklerde Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 1556 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri