Güncel Trend Moda Bilgileri
Uzun Saçlı Erkekler için Saç Şekillendirmesi Nasıl Yapılmalıdır?
18 Nisan 2013
yeni-moda

Uzun Saçlı Erkekler için Saç Şekillendirmesi Nasıl Yapılmalıdır?

Uzun saçlı erkeklerde bir çok saç yapısı mevcuttur. Bunların en geneli  düz saç modelidir. Düz saçlı olanlar erkekler genellikle saçlarını arkadan toplamayı tercih etmektedir. Toplu haldeyken saçlarının yan kısımlarını yani kulak arkası hizasını açmayı tercih etmektedir. Buda iyi bir görüntüye olmamaktadır. Uzun saçlı kişilerin yapması gereken en önemli şey eğer ense tüyleri fazla ise öncelikle bunları aldırarak hareket etmeleri gerekmektedir. Bunun nedeni ense tüyleri uzunken nasıl şekil verirseniz verin arka taraftan bakıldığında çirkin bir görüntü olmaktadır sanki taranmamış gibi. Yani uzun saçlıyken bile pis bir görüntüye sahip olacaktır. Ense ve yan kısımlar temiz olduğu halinde şekillendirici ürünlerle güzel bir görüntüye sahip olabilirler.

Saçlarının ıslak gözükmesini isteyen uzun saçlı beylerin jöle’den çok tercih etmeleri gereken saç şekillendirici ürünler köpükler olmalıdır. Bunun nedeni uzun saçlı kişilerde saç dökülme sorunu fazla olduğundan saçların hava alması gerekmektedir. Jöle saçları birleştirip sertlik kazandıracağından saçların hava alması zorlaşacaktır buda saçların fazla dökülmesine neden olacaktır.

Yapmamanız gereken başka birşey ise kişilerin en çok yaptığı hata saçlarını ıslak bırakmalarıdır. Saçlarınızı ıslak bırakmamanız gerekmektedir bunun nedeni saçta hassaslık yaratmasıdır. Özellikle saç derisi hassas olduğu için saçlarıyla oynadıkları zaman saç dipleri acıcaktır bunun nedeni bahsettiğimiz saçları ıslak bırakmadan dolayıdır.

Çok kıvırcık ve uzun saçlı kişilerde muhafaza etmeleri zor olduğu için ürünleri alırken en üst seviye ürünleri almaları gerekmektedir buda ufak bir bilgidir.

2013-erkek-saç-modelli-uzun-düz

erkek-uzun-sac-modelli

Bir önceki yazımız olan Erkekler için Yüzün Sert Görünmesini Sağlayan Saç Modeli başlıklı makalemizde dik saç modeli, nasıl ve sert bakış hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:erkek uzun sa modelleri,erkek saç toplama modelleri,erkek uzun saç modelleri nasıl yapılır,erkek saç toplama teknikleri,erkek saç toplama

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Sevgililere Özel Saat Modelleri

Yeni trendlerden biride artık sevgili ile giyilen aynı kıyafetler olmuştur. Önceden sadece tshirt  veya üst taraf için giyilen giysilerdi fakat...

Kapat