Güncel Trend Moda Bilgileri
Tıraş Olmadan Önce Sakalları Nasıl Yumuşatmalıyız?
19 Ocak 2013
yeni-moda

Tıraş Olmadan Önce Sakalları Nasıl Yumuşatmalıyız?

Tıraş olmadan önce banyo yapılması tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni banyo esnasında su sıcak ortamda sakalların fazla miktarda sıvı ile dolarak gevşemesine vede bu nedenle daha rahat tıraş olunma imkanı sağlamaktadır.

Jeller , sabunlar , traş köpükleri sakalımızın yumuşamasını sağladıkları için daha sağlıklı tıraş olma imkanı vermektedir. Çoğu kişi bildiğiniz üzere eskilerde tırak köpüğünü fırça ile kullanmaktaydı. Bunun nedeni o fırçalama esnasında uzun süreli yapılan bu eylemde sakalların içersinde bulunan tabakalar gevşiyerek daha rahat tıraş olma imkanı sağlamaktaydı. Bu nedenle eğer elinizde krem varsa veya jel varsa onu sakalınıza sürerken daha çok parmak uçlarıyla masaj yaparak traş olmak istediğiniz yerlere sürmelisinizdir. Bu sürme , masaj işlemini biraz daha uzun tutarsanız  kıllarınız daha rahat traş edilebilir hale gelebilir ve zahmetsiz tıraş olmanıza olanak sağlamaktadır.

traş-kremi-backham-david-arko

Bir önceki yazımız olan Çizgili Gömlek için Kravat Seçimi Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde çizgili gömlek, desenli ve düz renk hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:sakal modelleri,kirli sakal,erkek sakal modelleri,sakal modelleri 2013,damatlık

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Kısa Boylu Kadınlar için Gece Kıyafeti Seçimi

Kısa boylu kadınlar için gece kıyafeti seçimleri nasıl olmalıdır bunlar hakkında bilgiler vereceğim. Kısa boylu hanımların giysilerini nerede giyecekleri çok...

Kapat