Traş Olmaya Yeni Başlayanlar için Sakal Traşı Nasıl Yapılmalıdır

sakal_tiras_makinesi

Yeni traş olmaya başlayan genç arkadaşlarımıza öncelikle jilet kullanmamayı tavsiye etmekteyiz. Bunun nedeni jiletle traş olunduğu zaman sakallar sıklaşır ve ilerde iş hayatda hergün traş olması gerekirse cildi çok tahriş olabilir , kanayabilir , kıl dönmesi olabilir bu nedenle sakalı daha kötü olur hergün traş olması gerektiği için. O yüzden bizim önerimiz yeni traş olmaya başlayanların makine ile traş olmalıdır.

Traş olurken öncelikle foulleri kendi istediği boya ayarlayıp çizgisini berliledikten sonra istediği yöne doğru makine ile kesebilir. Genelde aşşağıdan yukarıya doğru kesmesini tavsiye etmekteyiz. Yanlız makineyi çok yukvarıya vurmamalısınız. Makine ile alırken kılların çıkışının ters yönüne doğru almanız gereklidir jiletin aksine yani. Jiletle alırken kulların çıkış yönüne doğru almanız gerekmektedir. Makineyle traş olurken sakallar tahriş olmaz vede yüzünüz kanamaz. Bıyık bölgesinide keserken aynı şekilde bıyığın çıkış yönünün tersine doğru kesmeniz gereklidir.

Sakalınızı eğer makine ile alıcaksınız kesinlikle cildinizin ıslak olmaması gerekmektedir yani kuru olması gerekmektedir. Eğer jiletle alıcaksanızda kesinlikle sabunlu ( traş köpüğü ) olması gerekmektedir. Makine ile alınacaksa kesinlikle kuru olması gerekmektedir çünki hem makineye hemde cildinize zarar verir ıslak olduğu zaman.

 

Bir önceki yazımız olan Çizgili Gömlek için Kravat Seçimi Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde çizgili gömlek, desenli ve düz renk hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:traş makinesiyle nasıl traş olunur,sakal nasıl kesilir,Nasıl traş olunur,SAKAL TRASI NASIL OLUNUR,makıneyle nasıl tras olunur,traş nasıl olunur,sakal kesimi,genç sakal modelleri,makineyle traş olmak,sakal kesimi nasıl olmalı
Bu yazı 12625 kere okundu.
 • Site Yorum

8 adet yorum var.

 1. hakan dedi ki:

  benim traş makinem su geçirmez, ben su ile yapsam olur mu

  • yeni-moda dedi ki:

   Islak yapmamanız önerilir çünki traş makinesi ile keserken sakalların sert olması gereklidir diğer türlü cildinize yapışır ve kesilmez.

 2. alihan dedi ki:

  Diger sitelerde sakalin cikis yonu yaziyor

 3. Gökhan dedi ki:

  Meraba ben tıraş makinesiyle tıraş oluyorum . Sakalımın çıkış yönü yukarıdan aşağıya , şimdi tersine doğru kesersem sakal tersten çıkar mı ? Yoksa düzgün eskisi gibi yukarıdan aşağıya çıkmaya devam eder mi sakalın çıkış yönünü bozmak istemiyorum açıklayıcı bir cevap verirseniz mutlu olurum.

  • yeni-moda dedi ki:

   Jiletle kesmediğin için sakalın yönü değişmiş. Jiletle kesilirse eğer sakalın yönü değişir.

 4. Anonşm dedi ki:

  Merhaba ben bir kez jilet ile oldum. Sakallar yen çıkmaya başladı ilk kez jilet vurduğum çok fazla etki edermi ama artık makine ile yapacağım

  • yeni-moda dedi ki:

   1 kez’den birşey olmaz. Eğer daha fazla çıkmasını isterseniz sakalınızın 4 5 günde 1 jilet ile alınız sakalınızı.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri