Atkı ile Doğru Kombini Yakalayın!

Soğuk havalarda giyilmesi en gerekli eşyalardan biri de atkılar olmaktadır. Vücudun en hassas olduğu ve soğuğa karşı direnç gösteremediği yerlerden olan boyuna ve yüze karşı en iyi önlem ancak atkılar sayesinde alınabiliyor. Ancak atkıların soğuktan koruma işlevlerinin yanı sıra giyim konusunda yeni bir tarzı ortaya koyabilecek kadar farklı değişkenlere sahip bir eşya olması atkıları çok daha başka boyutlara getirmektedir.

Renk uyumunun yakalandığı ve kişilerin soğuktan korunmasına büyük ölçüde yardımcı olan atkı modelleri tercih edildiği takdirde hem kış aylarında rahat bir hareket alanı kazanmak mümkün olacak hem de bunu sağlarken şıklıktan taviz vermeden sonuçlar elde edilebilecektir.

orgu-bayan-atki-modelleri

Atkı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Atkılar her ne kadar aksesuar özellikleri ile de son derece dikkat çeken giyim eşyalarından olsalar da asıl işlevini her zaman yapmaya devam eden kıyafetlerden olmaktadır. Bu sebeple atkı modelleri seçiminde öncelikle atkının yapısına dikkat ederek bir seçim yapmak gerekiyor. Buna göre yünlü atkılar ilk sırada seçim listesinin başına koyulmalıdır. Bazı kişiler yünlü atkıların her ne kadar boynu ve yüzü sıcak tuttuğu konusunda hem fikir olsa da yünlerden huylanabiliyor ve bunun sonucunda kendilerini rahat hissetmeyebiliyorlar. Bu tür durumlar için çok daha rahat kullanıma açık olan günlük kullanımlar için herhangi bir sorun ortaya çıkarmayan ancak vücudu sıcak tutmada da etkili olan atkılar alternatif olarak değerlendirilebilir.

2016’nın Atkı Modası Nedir?

Atkıların giyim eşyaları içinde çok daha esnek yapıya sahip olan eşyalardan olmasına dikkat edildiğinde istenilen her tarza uygun olacak şekilde atkıların kullanılması sağlanabiliyor. 2016 yılının atkı modası tam da bu ihtiyacı karşılayacak biçimde zengin alternatifler sunan bir trendi içinde barındırmaktadır. 2016 yılının kış sezonunun en beğenilen ve en çok tercih edilen eşyalarından olan uzun pardesülerle uyum içinde kullanılabilen atkılarda genellikle geniş atkılar tercih ediliyor. Böylece atkı çeşitlerinin sadece boyun ve yüz bölgesini koruyan bir giyim eşyası olmasının ötesinde hırka gibi vücudun bir kısmını örtecek şekilde kullanılabilen bir eşya olması da sağlanmış oluyor.

Bir önceki yazımız olan Yan Tarafı Kısa Saç Modeli başlıklı makalemizde edilen, en çok ve kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 985 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri