Güncel Trend Moda Bilgileri
Dövme Modası
25 Haziran 2015
yeni-moda

Dövme Modası

Yaz gelmesiyle birlikte herkeste bir dövme yaptırma hevesi başlar. Fakat bu heveslerin çoğu ailevi nedenlerden dolayı olumsuzluklara uğrar. Birçok kişi ailelerinin göremeyeceği yerlere ufakta olsa heveslerini almaları için yaptırsalar da bir çok kişide ufak bile olsa yaptıramamaktadır.

Dövme yaptıracak kişilere birkaç tavsiyede bulunmak istedim. Öncelikle 1 tane yaptırim yeter bana diye düşünüyorsanız o düşünceyi kafanızdan atın. Önce ufak yaptırırsınız sonra onu büyütürsünüz daha sonra farklı bölgelere yaptırmak isterseniz kendi ve çevremdekilerin deneyimlerinden yola çıkarak bunları söylemekteyim. 🙂

Size önerebileceğim veya tavsiye edebileceğim en doğru şey şu olacaktır. Katalogdan dövme seçip yaptırmak yerine kendiniz birşeyler tasarlayıp veya tasarlatıp onu yaptırmanızdır. Bu sayede dövmenizden sıkılmazsınız veya ilerde sildirmek için uğraşmazsınız. Kişisel , kişiye özgü bir dövme olur.

Tavsiye edebileceğim başka bir konu ise dövmeyi ucuza yaptırmaya sakın çalışmayın. Ucuza yapılan dövmeler ister istemez özensiz olmaktadır. Normal birine 300tlden yaptıcağınız bir dövmeyi biraz daha para biriktirip 500tlye daha iyi yapan birine yaptırmanız daha iyi olacaktır. Çünkü o dövme hayatınız boyunca vücudunuzda kalacağı için gözünüze batmamış olacaktır. Kötü olursa sildiririm diyede düşünmeyiniz sildirme fiyatları seanslı olmaktadır. Seans ücreti 200tl civarı olmakta vede dövmenin derinliğine göre 5 ile 10seans arasında değişmektedir. İster küçük bir dövme olsun isterse büyük bir dövme olsun fiyatlar bu şekildedir aşağı yukarı.

Türkiye’de dövme sanatıyla uğraşan en profesyonel birkaç sanatçının dövmeleri.

Koray Karagözler – Antalya – İstanbul ( Watercolor Tattoo yani Suluboya dövme efeği diyebiliriz. )

watercolor-ağaç-dövmesi

watercolor-fil-dövmesi

watercolor-galaxy-dövmesi

watercolor-pusula-dövmesi

watercolor-unicorn-dövmesi

Tayfun Bezgin – Antalya – İstanbul ( Watercolor Tattoo yani Suluboya dövme efeği diyebiliriz. )

ebruli-dövme-sanatı

el-için-dövme-modelleri

kol-kaplama-dövme-renkli

nebula-galaxy-dövme

saat-watercolor-karga-dövme

Okan Uçkun – İstanbul ( Oldschool Dövme Sanatçısı )

golden-arrow-tattoo

okan-uçkun-dövme

oldschool-dövme

Ivan Vostok – Moskova – İstanbul ( Renkli Dövme Sanatçısı )

3d-örümcek-dövmesi

colorfull-rabbit-tattoo

renki-şeytan-dövmesi

renkli-3d-akrep-dövmesi

Bir önceki yazımız olan Yan Tarafı Kısa Saç Modeli başlıklı makalemizde edilen, en çok ve kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Gelin Bohçası Hazırlanışı

Düğün sezonu açıldı..! Şimdi nişan için bohça hazırlama mevsimi başladı... Bayanlar bu konuda biraz daha tecrübeli olsalar da erkekler bu...

Kapat