Koşu Ayakkabısı Seçimi

Yaz ayına girdiğimiz bu zamanlarda kadın ve erkeklerin en çok şikayetçi oldukları konulardan birisi kilo , yağ problemleridir. İnce kıyafetler giyildiği için yaz mevsiminde kilo veya yağları saklamak artık o kadar basit olmayacaktır.  Deniz mevsimi olduğu için kilo ve yağlarından çekinen kişiler plajlarda daha fit bir vucuda veya daha toplu bir vucuda sahip olmak isterler. Bu nedenle havalar ısınmaya başladığı zaman sabah veya akşamları koşu yapmaya başlarlar.

Koşuya çıkacak kişilerin kafalarında birkaç soru olmaktadır ve bunlardan bazıları şunlardır ” Koşu her ayakkabı ile yapılır mı? ” , ” Koşu ayakkabısı seçerken nelere dikkat edilmeli? ” , ” Koşu ayakkabısı seçiminde en önemli nedir ” gibi  sorular kafa karıştırmaktadır. Bu sorulardan sizi kurtarmak için birkaç cevap verebilirim.

koşu-sporu-sabah-koşusu

Koşu ayakkabısı seçerken en çok dikkat etmeniz gereken kısım ayakkabı seçimi akşam saatlerinde yapmanızdır. Bunun nedeni ayaklar ayakkabıda durdukça , yürüdükçe yani ayakta olduğunuz zamanlarda şişmektedir. Eğer sabah ayakkabı seçimi yaparsanız ayaklarınız küçük ve dar olacaktır. Tam ayağınıza oturan bir ayakkabı seçerseniz de koşu sırasında ayaklarınız şişecektir vede ayakkabı ayağınıza sıkmaya başlayacaktır ve size acı vererek koşuyu tamamlayamamanızı veya koşunuzun işkenceye dönüşmesine neden olacaktır. Bu nedenle en önemli şey ayakkabı seçimini akşam saatlerinde yapmanız olacaktır.

Bir diğer önemli kısım ise ayakkabı seçerken ayakkabının nefes alıp almamasına dikkat ediniz. Koşu sırasında ayaklarınızın terlememesi için gözenekleri olan yani nefes alabilen ayakkabı tercih etmeniz olacaktır. Koşu sırasında ayaklarınızı ferah tutacağı için daha rahat , konforlu ve keyifli bir spor olacaktır sizin için.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken ise ayakkabının hafifliği. Siz spor yaparken bacaklarınızda kas yapmak için koşmadığınız için ayakkabı seçiminiz de hafif ayakkabıları tercih etmeniz gerekmektedir.

Bu üstte belirttiğim etkenleri göz önünde alarak çok rahat koşu yapabileceğiniz ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yan Tarafı Kısa Saç Modeli başlıklı makalemizde edilen, en çok ve kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 1118 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri