Lens Kullanımı ve Bilgiler

mavi-lens

Özellikler bayanların kendilerinde değişiklik yapmak istediklerinde makyajdan sonra en fazla ve en göze hoş gözüken kısım ise göz rengini değiştirmektir. Lens olarak tercih edilen bu göz rengi değişimi fiyat olarak da makul fiyatlar olmaktadır. Bu yüzden tercih aşaması fazla düşünülmemekte vede direk alınıp uygulanmaktadır.

Renkli lens alacak kişilerin en çok yaptığı hatalardan biri lenslerin renklerine bakıp tercih etmelidir. Lens tercihi yaparken kendi göz renginize göre uyum sağlayacak renkleri tercih etmeniz gerekmektedir. Mesela açık kahverengi göz rengi olan kişilerde mavi rengi tam belli olurken koyu kahverengi göz rengi olanlarda mavi rengi tam belli olmamaktadır. Bunları seçerken araştırmanızı iyi yapmanız gerekmektedir. En önemli diğer konu ise lens seçerken tahminen ne kadar kullanacağınızı belirleyip ona göre lens özelliklerinden su oranı , hava alma oranı vs bunları inceleyip ona göre seçmeniz gerekmektedir.

Lenslerden biraz bahsedecek olursak şekil olarak 2 çeşit renkli lensler vardır. Hareli lens ve haresiz lens olmak üzere 2 ye ayrılmaktadır. Hareli lenslerin kenarlarında siyah şekilde çember olmaktadır ve bu nedenle daha gerçekçi durmaktadır. Haresiz lensler ise kenarları düzdür yani siyah çerçevesi yoktur daha fazla dikkat çeker fakat lens olduğu daha çabuk anlaşılır.

Freshlook-lens-kataloğuRenkli lens alacak kişiler eğer makul fiyat ve güzel özellik istiyorlarsa Freshlook lensleri tam aradıkları seçim olacaktır.

Göz rengi değiştirme ameliyatı Küçük bir bilgi daha vermek gerekirse Amerikanın California eyaletindeki Stroma Medical‘de çalışan doktorlardan biri olan Gregg Homer, kullandığı Lumineyes  teknolojisi sayesinde göz rengi kahverengi olan kişilerin 20 saniyelik bir işlemle maviye dönüştürebiliyor. Fakat bu teknoloji daha Türkiye’ye gelmemiştir. Fiyatı ortalama  5.000 dolar olarak belirlenen bu lazer ameliyatı daha test aşamasında olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yan Tarafı Kısa Saç Modeli başlıklı makalemizde edilen, en çok ve kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 3318 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri