Moda Tasarımcısı Olmak

moda-cizimleri

Moda Tasarımcısı olmak için Neler yapmak gerekmektedir.

Öncelikle moda tasarımcısı olacak kişilerin hayal gücünün olması gerekmektedir. Bu hayal gücünüde kağıda yani karşınızdaki kişiye yansıtmanız anlatmanız gerekir. Bunun içinde çizim yeteneğinizin olması çok önem taşımaktadır. Moda tasarımcısı olmak için en önemli kişide olması gereken yeteneklerden birisi çizim yeteneğidir. Modacıların başlıca profesyonel olduğu şey çizimdir çünki hayal ettikleri , kafalarında tasarladıkları kıyafet tarasarımlarını kağıt üzerine dökmekeleri gerekmektedir, geri kalan işlem o çizime göre kesme ve dikim işlemini gerçekleştirmektir.

Modacıda olabilmek için gerekli olan en önemli etkenlerden diğeride terzilik yeteneklerinin olmasıdır. Sadece tasarlamakla modacı olunamamaktadır. Tasarladığınız bir kıyafeti hataya geçirmenizde çok derece önem taşımaktadır. O nedenden dolayı terzilik yeteneğinizin gelişmesi gerekmektedir. Bunun için kişilere önerebileceğim en önemli nokta eğer imkanları varsa yurtdışında eğitim almalarıdır.

Kendinizi modacı olarak düşünüp küçük küçük işlerle çevrenizde isminizi duyurduktan sonra geri kalan en önemli meselede kendinizi ünlü kişilere duyurmak olmalıdır. Bunuda şu şekilde yapabilirsiniz eğer bir kişiye göre özel kıyafetler tasarlıyorsanız bu kişilere 5 6 parçadan oluşan kıyafetler hazırlayıp menejerleriyle iletişime geçip bu hazırladığınız parçaları ünlü kişilere sunmaktır.

Fakat şunuda unutmamak gerekli. Moda tasarımcısı olmak uzun yıllar gerektiler çalışmalar, deneyimler ve alt yapı gerektiler bir işlemden geçer. Hemen pes etmemeniz gerekmektedir. Vede önce kendiniz sevmeniz gerekmektedir yaptığınız işi.

Bir önceki yazımız olan Kısa Saç Kadınlar için Her Zaman Kötü Değil başlıklı makalemizde kesimi, kısa model ve küt saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:moda cizimleri
Bu yazı 3881 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri