Burun Estetiğinin Ardından Sakıncalı Yiyecekler

Günümüzde son derece yaygın olarak uygulanan estetik seçeneklerinden birisi de burun estetiğidir. Teknoloji gelişti, tıp ilerlerdi dolayısıyla herhangi bir vücut sorununu burun estetiğinde olduğu gibi kolayca atlatmak da zor bir iş olmaktan çıktı. Ancak, burun estetiği bu kadar yaygınken, işlem sonrası nelerin yapılmaması gerektiği de bilinmekte midir?

Burun estetiği aslına bakıldığında gerçekten de başarılı olduğu sürece kişiye birçok avantaj kazandırmaktadır. Burunda meydana gelen şekil bozukluğu dolayısıyla psikolojik durumun etkilendiği, sosyal hayatın etkilendiği insanlar da yok değil. Ancak ne yazık ki burun estetiği yaptırmakla bu süreç bitmiyor. Aylarca koruma gerektirdiği gibi, bazı yiyeceklerin estetik sonrası ödem yapma riski olduğu için kişinin dikkatli beslenmesi de gerekiyor. Ödem oluşumu, tüketilen yiyecek ve içeceklerden olduğu gibi, kullanılan ilaçlar, gebelik, kalp ve böbrek yetmezliği gibi durumlar yüzünden de oluşabilmektedir. Ödem oluşumu vücuda fazla tuz alımıdır ve aşırı suyun damar içinde doku arasına sızmaya başlamasıyla gerçekleşmektedir. Burun ameliyatı sonrasında da bu sorun en büyük risklerden birisidir. Bu nedenle ameliyat sonrası tüketiminde dikkat edilecek besinler listesi de oldukça kabarık ve şu şekildedir: Ananas, kayısı, marul, yeşilbiber, domates, baharatlı yiyeceklerin çoğu, yerfıstığı, çilek, böğürtlen, ahududu, kuru üzüm, nar, kiraz, erik, armut, yeşil çay, brokoli, kakao, lahana gibi besinlerdir. Bunun yanı sıra da içeriğinde Omega 3 bulunan, badem, ceviz, keten tohumu, kırmızıbiber, biberiye, anason, adaçayı da uzak durulması gereken besinlerdendir.

Bir önceki yazımız olan Bu Yaz Bikininiz ile Fark Yaratın başlıklı makalemizde beyaz, bikini ve dantelli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 511 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri