Doğal Sabunların Faydaları

Uzun yıllardır yapılan araştırmalar, sabunun hayatımızdaki etkisini gözler önüne sermektedir. Deri yolu ile direk emilen sabunlar, doğru içerik ile hazırlandığı zaman harika birer ilaca dönüşmekteler. Bunlardan en önemlisi ise doğal sabunlar.

Adaçayı sabunu, hücre yenilemesine sebep olarak ölü hücrelerden kurtulmamızı sağlar. Anti-bakteriyeldir. Saç bakımında, mantar tedavisinde ve kas ağrılarında kullanılır.

Aloa Vera sabunu, içerisindeki gliko-proteinler ile yanma sorunlarına, polli-sakkaritler ile cilt sorunlarına çözüm olmaktadır. Kireçlenme, egzama, sedef, mantar gibi rahatsızlıklara ve böcek sokmalarına, güneş yanıklarına iyi gelmektedir.

Tarçın sabunu, canlandırıcı, antiseptik ve anti fungal özelliklere sahiptir. Birçok kozmetik ürününün temel malzemesi olan tarçın, cildin diri ve sağlıklı olmasını sağlarken pürüzleri ortadan kaldırarak diri bir cildin oluşmasında büyük etken sahibidir.

Portakal sabunu, yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Doğal portakal yağı kullanılmış doğal sabunlar selüloitlerin azalmasını sağlarken sivilce ve akneleri de kurutur.

Gül sabunu, en etkili sabunlardan biridir. İçeriğindeki gül yağı, cilde canlılık ve rahatlatıcı tonik etkisi verirken özündeki e vitamini cildi nemlendirir ve besler.

Menengiç sabunu, menengiç bitkisinden elde edilen özel bir sabundur. İçerisindeki bol E vitamini nedeniyle sedef hastalığına karşı birebirdir. Steril olması sebebiyle vücuttaki açık yaralara ve çatlaklara temizliğe gerek olmadan uygulanabilir.

Lavanta sabunu, uzun süreli kullanıldığında ruh halini olumlu yönde etkileyerek agresifliği, uykusuzluğu ve depresif hali iyileştirmeye yardımcı olur. Lavanta sabunu, yatıştırıcı etkisi sebebiyle SPA merkezlerinde özellikle tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bu Yaz Bikininiz ile Fark Yaratın başlıklı makalemizde beyaz, bikini ve dantelli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 539 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri