Güncel Trend Moda Bilgileri
Doğal Sabunların Faydaları
29 Haziran 2017
guncel-moda

Doğal Sabunların Faydaları

Uzun yıllardır yapılan araştırmalar, sabunun hayatımızdaki etkisini gözler önüne sermektedir. Deri yolu ile direk emilen sabunlar, doğru içerik ile hazırlandığı zaman harika birer ilaca dönüşmekteler. Bunlardan en önemlisi ise doğal sabunlar.

Adaçayı sabunu, hücre yenilemesine sebep olarak ölü hücrelerden kurtulmamızı sağlar. Anti-bakteriyeldir. Saç bakımında, mantar tedavisinde ve kas ağrılarında kullanılır.

Aloa Vera sabunu, içerisindeki gliko-proteinler ile yanma sorunlarına, polli-sakkaritler ile cilt sorunlarına çözüm olmaktadır. Kireçlenme, egzama, sedef, mantar gibi rahatsızlıklara ve böcek sokmalarına, güneş yanıklarına iyi gelmektedir.

Tarçın sabunu, canlandırıcı, antiseptik ve anti fungal özelliklere sahiptir. Birçok kozmetik ürününün temel malzemesi olan tarçın, cildin diri ve sağlıklı olmasını sağlarken pürüzleri ortadan kaldırarak diri bir cildin oluşmasında büyük etken sahibidir.

Portakal sabunu, yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır. Doğal portakal yağı kullanılmış doğal sabunlar selüloitlerin azalmasını sağlarken sivilce ve akneleri de kurutur.

Gül sabunu, en etkili sabunlardan biridir. İçeriğindeki gül yağı, cilde canlılık ve rahatlatıcı tonik etkisi verirken özündeki e vitamini cildi nemlendirir ve besler.

Menengiç sabunu, menengiç bitkisinden elde edilen özel bir sabundur. İçerisindeki bol E vitamini nedeniyle sedef hastalığına karşı birebirdir. Steril olması sebebiyle vücuttaki açık yaralara ve çatlaklara temizliğe gerek olmadan uygulanabilir.

Lavanta sabunu, uzun süreli kullanıldığında ruh halini olumlu yönde etkileyerek agresifliği, uykusuzluğu ve depresif hali iyileştirmeye yardımcı olur. Lavanta sabunu, yatıştırıcı etkisi sebebiyle SPA merkezlerinde özellikle tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bu Yaz Bikininiz ile Fark Yaratın başlıklı makalemizde beyaz, bikini ve dantelli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Yorum Bırak

Copyright © 2013 - 2019 Moda Haftası Güncel Trend Moda ve Sağlık Bilgileri

Devamını oku:
Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Ten rengine göre kıyafet seçmek önemlidir. Ama genellikle pek çok kişi kendi tenine uygun olmayan kıyafetleri giymeyi tercih etmektedir. Özellikle...

Kapat