Hamilelere En Faydalı İçecek Hindistancevizi Suyu

Hindistancevizi suyu, sağlık alanında birçok faydası ile bilinen içeceklerden birisidir. Uzmanlar tarafından önerildiğine göre aynı zamanda hamile kadınlara da büyük faydaları bulunmaktadır. Hamilelikte büyük önem taşıyan birçok mineral ve vitamini içeriğinde taşıdığından, hindistancevizi suyu tüketmek ihmal edilmemelidir.

Hamilelikte vücudun dengesi değiştiği için birçok mineral ve vitamin seviyesinde de değişimler gerçekleşmektedir. Bunlar arasında özellikle potasyum ve magnezyum minerallerinin üretiminde görev alan üre, hindistancevizi suyu içerisinde yeterli miktarda bulunmaktadır ve bunların eksikliğinin yaşanmaması için hamilelerde bu içeceğin tüketilmesi en çok önerilenler arasında yer almaktadır.  Aynı zamanda idrar yolunu temizleme, böbrekleri düzgün bir şekilde çalıştırma ve böbrek taşlarını engelleme konusunda da çok etkili bir içecektir. Hamileliğin olmazsa olmaz olaylarından biri olan sabah kusmaları sırasında anne adayı pek çok maddeyi vücudundan dışarı atmaktadır. Bu kaybolan elektrolit ve suyu geri almak amacı ile hindistancevizi suyu tüketilmesi en iyi seçimlerden birisi olmaktadır. Aynı zamanda kas fonksiyonlarını da geliştirmek, kalsiyum, potasyum ve fosfor açısından da zengin içeriğe sahip olarak anne adayına fayda sağlamaktadır. Bu maddeler sayesinde de sabah kusmalarında ortaya çıkan halsizlik ve bitkinlik şikâyetlerine iyi geldiği gibi, vücudun susuz kalmasına da yardımcı olmaktadır. Kabızlık gibi sorunlar ile baş etmede, metabolizmanın geliştirilmesine ve vücut temizlenmesine de yardımcı olarak hem sağlıklı hem de lezzetli bir destek olan hindistancevizi suyunu hamilelikte tüketmek önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bu Yaz Bikininiz ile Fark Yaratın başlıklı makalemizde beyaz, bikini ve dantelli hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı 445 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
yorum ikonu
yeni-moda: Evet
2019-01-02 07:59:36
yorum ikonu
2017-10-28 14:06:30
yorum ikonu
2017-06-05 00:09:18
yorum ikonu
2017-01-19 13:44:18
yorum ikonu
2016-10-06 09:42:03
yorum ikonu
2016-06-01 00:59:13
Site içerisindeki içerikler ve yazılar izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.

Güncel Trend Moda Bilgileri